13 راهکار برای تقویت بهینه سازی نرخ تبدیل - آموزش بهینه سازی نرخ تبدیل CRO - Conversion Rate Optimization

img
img
img
img
shape
shape
blog-details

13راهکار برای تقویت  بهینه سازی نرخ تبدیل

تمامی افرادی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند با عبارات و واژگان زیادی سر و کار دارند و در طی فعالیت خود از آن‌ها به طور متداول استفاده می‌کنند. یکی از این عبارات پرکاربرد CRO  یا بهینه سازی نرخ تبدیل است.در زمینه بازاریابی دیجیتال. بهینه سازی نرخ تبدیل ما را قادر می سازد تغییرات را بهبود ببخشیم.

با این وجود اینکه بهینه سازی نرخ تبدیل بسیار پرهیاهو ظاهر شد ، موضوع سئو دیگر برای ما حکم تخم طلا را ندارد تا به وسیله آن میلیون ها نفر را به سرعت و خیلی راحت، به سمت خود جذب کنیم. در حال حاضر توجه ها از موتورهای جستجو دور شده و به سمت کاربران بازگشته است و سئو از قافله عقب مانده است.

در زمینه بازاریابی دیجیتال، بهینه سازی نرخ تبدیل ما را قادر می سازد تغییرات را بهبود ببخشیم.

اما نگران نباشید ، ارزش سئو اثبات شده است. کلیت  CROدرباره استفاده از سوگیری شناختی است و سئو عصبی در رابطه با استفاده از همین سوگیری های شناختی به سود فاکتورهایی است؛ که موتورهای جستجو به آنها نظارت می کنند. در حالی که مغز ما فقط 2٪ از توده بدن ما را اشغال می کند، اما می تواند تا 20٪ از انرژی روزانه ما را مصرف کند (بیشتر از هر عضوی دیگر). مغز ما انسانیت ما را متمایز می کند. اما برای زنده ماندن همه ما با ویژگی های که از قبل در درون ما قرار گرفته مواجه ایم، که به ما در صرفه جویی در انرژی کمک می کند. میانبرهای شناختی به ما توانایی تصمیم گیری در ثانیه ثانیه بر اساس تصمیمات یا عادت های قبلی را می دهد. بهینه سازی نرخ تبدیل به ما نشان می دهد که چگونه می توان الگوهای اساسی این میانبرهای شناختی کم مصرف را مورد استفاده قرار داد.

 

در حالی که مغز ما فقط 2٪ از توده بدن ما را اشغال می کند، اما می تواند تا 20٪ از انرژی روزانه ما را مصرف کند.

 

13 روش کاربردی از دنیای  بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل  یا به اختصار CRO(Conversion Rate Optimization)در واقع راهکاری است که از طریق  آن می توانید نسبت بازدیدکننده به مشتری را در وب سایت خود به طرز باور نکردنی افزایش دهید. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که  "تبدیل" در این حیطه به چه معناست!؟ طبق تعاریف، منظور از تبدیل هر اقدامی است که مایل هستید کسانی که از سایت شما دید می کنند آن را انجام دهند. این عمل می تواند یک کلیک ساده روی بخشی از سایت باشد یا پر کردن  فرم  و یا خرید یک محصول باشد. هر کسب و کار معمولا اهداف مختلفی را دنبال می کند و برای هر کدام از این اهداف تلاش می کند تا به بهینه سازی نرخ تبدیل بپردازند.

 

در حقیقت منظور از بهینه سازی نرخ تبدیل این است که اقدامات بازدیدکنندگان در محیط وب سایت همان طوری باشد که شما می خواهید و انتظار دارید. به عبارت دیگر شما با اتخاذ استراتژی های مناسب بازاریابی و ارائه به موقع محتوای مناسب، بازدیدکنندگان را به سمت مرحله خرید سوق می دهید.

این 13پارادایم مفیدی که از دنیای یا بهینه سازی نرخ تبدیل به امانت گرفته ام را بررسی کنید تا آن را با استراتژی سئو خود ادغام کنید.

1-از قدرت و اثر گذاری تقلید استفاده کنید

داستان های متعدد، قدرت و تأثیر تقلید را تأیید می کنند و احتمالاً قبلاً آن را شنیده اید. اساساً ، اثر تقلید به ما می گوید که وقتی فروشندگان مانند مصرف كنندگان صحبت می كنند و رفتار می كنند ، تمایل دارند پول بیشتری از آنها دریافت كنند. از آنجا که اعتماد بخش مهمی از معاملات است ، باید مطمئن شویم که با تلاش در زمینه بهینه سازی نرخ تبدیل تا آنجا که ممکن است اعتماد ایجاد می کنیم. با این کار به کاربران خود نشان می دهیم که مانند آنها فکر و عمل می کنیم.

 

کاربرد:

اطمینان حاصل کنید که همه چیز موجود در سایت شما از قبیل:  برچسب های عنوان ، توضیحات متا و فیلم  گفتگوها ، دقیقا همان چیزی است که کاربران انتظار دارند. مطمئن شوید که در هر فرصتی در سطح مورد انتظار  آنها هستید. با این کار کلیک های بیشتر و اقامت طولانی تری از سوی مشتریان در سایت خواهید داشت که در نهایت منجر به خرید بیشتر از سوی مشتریان و درآمد بیشتر خواهد شد!

اطمینان حاصل کنید که همه چیز موجود در سایت شما، دقیقا همان چیزی است که کاربران انتظار دارند.

 

 

 

2-به استفاده از جاذبه های احساسی مشتریان را به خود جذب کنید

مطالعات نشان می دهد که تبلیغات احساسی و عناوین احساسی بهترین کمپین ها را  برای جذب  مشتریان تشکیل می دهند. اگر می خواهید در راستای CRO  بهینه سازی نرخ تبدیل اقدام موثری صورت دهید تا مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل تبدیل شوند، می بایست آنها را از لحاظ احساسی درگیر کنیم.

 

کاربرد:

صفحات سایت نباید خیلی خشک یا فنی باشد ، حداقل در صفحاتی که می خواهید مشتری جدید جذب کنید. در عوض ، آنها باید به شکلی باشند تا هیجان و سهولت محصول شما را به طور کامل به مشتریان شما منتقل کنند. اگر فضای خالی در سایت وجود داشته باشد ، برچسب های عنوان برای این صفحات کلیدی مکان عالی دیگری است که می توانند افرادی را که از نظر احساسی احیا شده اند را به خود جذب کنند و با استفاده از کلیک بر روی صفحات آنها را به صفحات دیگری هدایت کنند و در نهایت منجر به خرید محصول از شما شوند!

مطالعات نشان می دهد، تبلیغات احساسی و عناوین احساسی بهترین کمپین ها را  برای جذب  مشتریان تشکیل می دهند.

3-به سایت تان عیار اجتماعی بدهید

بر کسی پوشیده نیست که انسان ها به انسان ها اعتماد دارند، نه به برند ها. به طور دقیق ، حدود 83 درصد مردم به نظرات دوستان و افرادی که هنگام خرید می شناسند اعتماد دارند ، 66 درصد به منابع آنلاین اعتماد دارند. برای داشتن یک بهینه سازی نرخ تبدیل مناسب، ایجاد این احساس که مردم در کنار دیگر افراد هستند و خریدشان توسط کسانی همان خرید را انجام داده اند مورد تایید قرار می گیرد، تأثیر زیادی روی فروش، محبوبیت برند و در نهایت موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت.

 

کاربرد:

ایجاد یک وجه اجتماعی برای سایت، نشانه اعتبار سایت برای خرید است. شرایطی را فراهم کنید تا افراد قادر به دیدن بررسی ها ، اشتراک گذاری آنها با دوستانشان و اطلاع از  تجربه خرید آنها باشند  اطمینان حاصل کنید که دکمه به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی برای کاربران، به وضوح مشخص است ، هیچ چیز سریعتر و بهتر از توصیه یک برای خرید یک محصول  به کاربران اطمینان نخواهد داد.

 

از پایگاه اجتماعی که برای سایت ایجاد شده می توان به شکل ظریفی استفاده کرد. به عنوان مثال ، در مورد فروش بهترین ابزار نجاری صحبت نکنید ، بلکه ابزار نجاری استفاده شده توسط بهترین صنعتگر یا ابزار نجاری است که سالها توسط صنعتگر ترجیح داده شده است. در واقع می بایست تمرکز از محصول و به سمت مصرف کننده هدایت شود. این چیزی بیشتر از فروش محصول است. در حقیقت شما در حال فروش راه حلی خواهید بود که به آنها کمک می کند تا به شخصی که می خواهند باشند تبدیل شوند. این راهی است که از طریق آن  می توان مشتریان مادام العمر خود را بدست آورید!

ایجاد این احساس که مردم در کنار دیگر افراد هستند و خریدشان توسط کسانی همان خرید را انجام داده اند مورد تایید قرار می گیرد، تأثیر زیادی روی فروش، محبوبیت برند و در نهایت موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت.

 

 

 

4- برای ترغیب مشتریان به خرید باید آنها را در فوریت قرار داد

نمی دانم هنوز متوجه آن شده اید یا خیر ، اما انسان ها موجوداتی غیر منطقی هستند! ما انسان ها بیش از آن که به دستاوردهای خود اهمیت دهیم به چیز هایی که ازدست دادیم توجه می کنیم. اگر شرایطی را برای فروش محصول  در بازه زمانی کوتاه  ایجاد کنیم، می توان مردم را به تصمیم گیری سریع ترغیب کرد  و بهینه سازی نرخ تبدیل بالایی دریافت کرد.

برای داشتنCRO مناسب دو نوع فوریت می توان برای فروش محصولات تعریف کرد؛ که می توان از آن برای دور ماندن از ضرر و زیان استفاده کرد و کاربران را به تصمیم گیری در مورد خرید کالا ترغیب کرد. شما می توانید یک فوریت واقعی ایجاد کنید (از طریق اقدامات محدودی که ممکن است برای همیشه از بین برود) یا فوریت ضمنی ایجاد کنید. (برای مثال:  می توان به مشتری اعلام کرد که تنها 2 عدد از کالایی خاص برای فروش موجود است؛ و تنها دو گزینه پیش رو دارید؛ آن را تا دوشنبه دریافت کنید یا 4-6 هفته صبر کنید) این موضوع مشتریان را ترغیب به خرید می کند.

 

کاربرد:

سایت را  به شکلی ایجاد کنید که علاوه بر قابلیت به اشتراک گذاری تجارب خرید و توضیحات متا، بر جنبه هایی  که مرتبط با فرآیند فروش است، تأکید دارند. در ادامه به معرفی این فرآیند ها می پردازیم:

  • اعلام موجودی کالا هایی که رو به اتمام است: می توانید کمبود مصنوعی و انزجار در برابر ضرر را ایجاد کنید تا مشتریان  باور کنند که این آخرین فرصت مناسب آنها برای خرید است. مشتریان در می یابند که در صورت تعلل پول خود را از دست می دهند و به همین خاطر اقدام به خرید می کنند("فقط 4 عدد باقی مانده است!")
  • پنجره مربوط به زمان حمل و نقل: اگرچه این بیشتر محدودیت زمانی است ، شما می توانید در هر یک از استراتژی های دیگر قرار بگیرید. این همچنین بر حس از دست دادن افراد تأثیر می گذارد ، اگر اکنون آن را پیدا نکنم شانس داشتن آن را از دست خواهم داد.( "قبل از  ساعت 5 سفارش دهید و آن را سه شنبه  تحویل بگیرید!")
  • ایجاد علاقه به خرید: این امر به ویژه هنگامی که موجودی کالا محدود باشد بسیار ارزشمند است. این مورد را اغلب در املاک و مستغلات مشاهده خواهید کرد . دانستن اینکه افراد دیگر کالایی را ذخیره کرده اند ، حس فوریت و محدودیت در تأمین را ایجاد می کند.( "خریدار دیگر این مورد را ذخیره کردند!")

 

برای داشتنCRO مناسب دو نوع فوریت می توان برای فروش محصولات تعریف کرد؛ که می توان از آن برای دور ماندن از ضرر و زیان استفاده کرد و کاربران را به تصمیم گیری در مورد خرید کالا ترغیب کرد.

 

5-دیدگاه مشتریان نسبت به محصولات را تایید کنید

آیا تا به حال شنیده اید که مردم "هرگز به دنبال تغییر نیستند؟" واقعیت این است که مردم دوست دارند به دنبال اطلاعاتی باشند که نظرات آنها را تأیید می کند. اگر از نظر منافع مخاطبان را در نظر بگیریم و آنها را به سمت خود جلب کنیم، می توانیم مدت طولانی تری آنها را در صفحات نگه داریم و دوباره برگردانیم و بهینه سازی نرخ تبدیل خوبی داشته باشیم.

 

کاربرد:

ما می توانیم از اطلاعاتی که در داخل  سایت  به مخاطبان ارائه می دهیم، برای تقویت درکی که آنها از خود دارند استفاده کنیم. اطمینان حاصل کنید که محتوایی را ارائه می دهید که علاقه و اعتماد مصرف کنندگان فعلی شما را تأیید کند.

مشتریان به دنبال دیدگاه هایی هستند که نظرات آنها را تایید کند، این باعث رضایت مشتریان از خرید می شود.

 

6-از تخفیفات بدون دلیل استفاده نکنید

اغلب مصرف کنندگان اقلام تخفیف خورده را با کیفیت پایین تری مرتبط می سازند. تا به حال شنیده اید که چگونه هزینه ای را که می پردازید به شما باز می گردد؟ خوب ، حتی اگر فقط می خواهید با رقبا در قیمت گذاری رقابت کنید، باید دلیل کافی برای پایین آمدن قیمت وجود داشته باشد(خرید در تعطیلات یا تخفیف ویژه) یا اینکه می خواهید به مشتری خود کمک کنید تا خرید مناسب تری انجام دهد. در غیر این صورت مشتری به فکر فرو می رود: "آه ، این باید کالاهایی باشد که از پالت افتاده است." متاسفانه مصرف کنندگانی که  کالا ها را با  تخفیف می خرند، بیشتر منتقد محصولات و تجربه استفاده از آنها هستند.

 

کاربرد:

اگر می خواهید استراتژی های قیمت گذاری را اجرا کنید ، آن ها را به درستی انجام دهید و می توانید روی انگشتان پا رقیب خود پا بگذارید بدون اینکه نیاز باشد کفش های ورزشی مشتری خود را بشویید. توصیه می کنم برای استفاده کامل از این استراتژی، پست الکترونیکی و برچسب های متا استفاده کنید.

  • اطمینان حاصل کنید که معاملات فصلی هستند یا حداقل به نوعی دلیل حمایت از آنها را دارید. با این کار می توانید به صورت بصری تری محصول را تبلیغ کنید و در بقیه سال مانند یک اندازه گیر قیمت به نظر نرسید.
  • تخفیف یا تبلیغات آتی. بدیهی است که این بیشتر یک عامل فشار است تا یک فاکتور برای جذب.  اما برای برخی از مشتریان استفاده از  تخفیف ها و مشوق های آینده باعث می شود که آنها از شما خرید کنند ،  این می تواند یک استراتژی عالی باشد.

 

  • ارائه یک بسته بندی مناسب برای محصول یک معامله برد- برد برای فروشنده و خریدار  ایجاد می کند. ایده خوبی است،اگر قصد دارید کالاهای تخفیف خورده را با  بسته بندی بفروشید. مطمئناً مردم عاشق چیزهای رایگان هستند ، اما اگر کاربران را با آنچه که واقعا نیاز دارند همراهی کنید ، احساس می کنند از آنها مراقبت می کنید.

 

اغلب مصرف کنندگان اقلام تخفیف خورده را با کیفیت پایین تری مرتبط می سازند و بیشتر منتقد محصولات و تجربه استفاده از آنها هستند.

7-اصل "سود مریض"

مطمئن باشید که همیشه مشتریان خود را با کالای بیشتر و نه کالای تخفیف خورده از دست خواهید داد.  مردم ترجیح می دهند 50 درصد از پول شان را نگه دارند تا تا چیزی را 33 درصد ارزان تر بخرند. در حالی که این فقط یک اثر بیرونی تخفیفات بدون پشتوانه است. اگر می توانید ، باید موارد را به صورت بسته بندی محصولات به این شکل طراحی کنید: "سه عدد بخرید و قیمت دو تا را بپردازید" یا  با خرید این محصول از 20 درصد بیشتر بهره مند خواهید شد.

 

 

کاربرد:

به یاد داشته باشید ، شما دوست مشتری خود و مشاور قابل اعتماد او هستید. برای داشتن نرخ بهینه سازی تبدیل بالاتر باید این موضوع در متای سایت به وضوح قابل تشخیص باشد. مسئولیت پذیری را به نحو احسنت انجام دهید و از قیمت گذاری درست استفاده کنید تا هر دو طرف احساس بهتری داشته باشند و این حس در مشتری ایجاد نشود که قیمت ها در 11 ماه دیگر سال بالاتر خواهد بود.

 

 شما دوست مشتری خود و مشاور قابل اعتماد او هستید باید از قیمت گذاری درست استفاده کنید تا هر دو طرف احساس بهتری داشته باشند

8-اثر پرتاب موفق

تا به حال در مسیر پیروزی بوده اید؟ یا در مسیر شکست؟ مردم مورد دوم را  فقط خرافات یا بدبینی می پندارند این اثر با نام پرتاب موفق شناخته می شود.  مردم این طور تصور می کنند که یک برنده احتمال بیشتری دارد که دوباره برنده شود و برنده بماند.

 

کاربرد:

احتمالاً این توصیه را شنیده اید که مشتری های خود را در مسیر خرید محصولات مور دنظرشان، قهرمان کنید. اما زیربناهای عصبی بسیار جذاب تر هستند. مردم نه تنها می خواهند در مسیر پیروزی حضور داشته باشند ، بلکه فکر می کنند اگر با برندگان همراه شوند احتمال پیروزی بیشتر است.

کپی سایت و توضیحات متا می تواند به راحتی بهینه سازی نرخ تبدیل را تقویت کند تا " اثر پرتاب موفق" (موفقیت در فروش محصولات) اتفاق بیافتد. خوشبختانه شما می توانید با استفاده از این تکنیک به اهداف خود در بهبود بهینه سازی نرخ تبدیل برسید و در فروش محصولات پیروز شوید و احتمالاً کاربران شما نیز برنده خواهند شد. تا حالا مقاله "چگونه ظرف مدت 3 ماه 40 کا  دنبال کننده داشته باشید  " را خوانده اید؟ موضوع این مقاله درباره" اثر پرتاب موفق " است و استفاده از این تکنیک در عمل نیز جواب می دهد.

اثر پرتاب موفق به این معناست که  مردم نه تنها می خواهند در مسیر پیروزی حضور داشته باشند ، بلکه فکر می کنند اگر با برندگان همراه شوند احتمال پیروزی بیشتر است.

 

9-تعصب توجه

آشنایی در حقیقت نتیجه خوبی را به دنبال دارد: هرچه برند شما برای مصرف کنندگان بیشتر شناخته شده باشد و از نظر بصری برای مشتریان آشنا باشد، احتمال شناسایی سایت شما توسط گوگل به وسیله کلمات کلیدی و به دست آوردن رتبه های بالای گوگل و همچنین نرخ CRO بالاتر، بیشتر است.

 

کاربرد:

به بازاریابی محتوا ، روابط عمومی دیجیتال ، تبلیغات متنی و تبلیغات اجتماعی بپردازید ، اما اطمینان حاصل کنید که یک پیام تجاری ثابت در تمام پلتفرم ها دارید تا نام تجاری خود را فورا در بازار هدف خود شناسایی کنید. توضیح متا مکانی عالی برای برقراری ارتباط است. با داشتن یک پیام ثابت به عنوان توصیف خود در موتورهای جستجو ، می توانید تصویر خود را بارها و بارها در معرض دید کاربران قرار دهید و CRO را در نگاه آنها تقویت کنید.

با داشتن یک پیام ثابت به عنوان توصیف خود در موتورهای جستجو ، می توانید تصویر خود را بارها و بارها در معرض دید کاربران قرار دهید و آن را در نگاه آنها تقویت کنید.

 

10-تعصب مقایسه

اگر متوجه شدید که کالای مشابهی با قیمت متفاوت را می فروشید ، باید این موضوع را مد نظر داشته باشید  که محدودیت هایی برای  افرادی که به دنبال مقایسه هستند وجود دارد. این می تواند زمینه ای برای محتوای بهینه سازی شده باشد و CRO قوی تر باشد، اما واقعیت این است که افراد بهتر می توانند گزینه ها را از هم تفکیک کنند و وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند تصمیم بگیرند.

 

کاربرد:

مکالمه را کنترل کنید. مشتریان زمانی که احساس کنند به آسانی می توانند کالای مورد نظرشان را تشخیص دهند، کمتر تمایل دارند تا برای خرید به جاهای متعددی رجوع کنند.

امتیاز اضافی می خواهید؟ "اثر طعمه" را اجرا کنید: از گزینه سومی استفاده کنید تا محصول یا خدمات شما به گزینه منطقی تر یا مطلوب تر تبدیل شود. کالای خود را با یک رقیب مقایسه کنید و  آن را با یک گزینه سوم که برای بهتر جلوه دادن محصول شما ساخته شده مقایسه کنید. این به شما امکان می دهد سهم نام تجاری و آشنایی خود را با مصرف کنندگان افزایش دهید ، تا بتوانید در بلند مدت سیگنال های رتبه بندی قوی تری ایجاد کنید.

هنگام معرفی محصول از گزینه سومی استفاده کنید تا محصول یا خدمات شما به گزینه منطقی تر یا مطلوب تر تبدیل شود.

11- داشتن تعصب برای حل مسئله

 مطالعات نشان می دهد، از هر 3 نفر 1 نفر برای به دست آوردن چیزی خرید می کند ، اما از 10 نفر 7 نفر برای حل یک مشکل خرید می کنند. خوشبختانه شما برای همه مشکلات مشتریان خود راه حل دارید ، درست است؟!

به خاطر داشته باشید که قرار نیست مشتریان را راضی کنید؛ بلکه می بایست آنها را خوشحال نگه دارید. این روزها مشتریان از قدرت بالایی برخوردارند. آنها برای محصولات شما تبلیغات دهان به دهان انجام می دهند و در ازای دریافت خدمات بهتر، پول بیشتری خرج می کنند.

 

کاربرد:

اطمینان حاصل کنید که کپی سایت ، برچسب های عنوان و توضیحات متا بر حل مشکلات مشتریان تمرکز دارند. از این طریق توانسته اید بهینه سازی نرخ تبدیل را به درستی انجام دهید. به یاد داشته باشید ، این در مورد توستر براق و جدید آنها نیست ، بلکه در مورد این است که چگونه توستر براق و جدید آنها یک راه حل دائمی برای نان تست شده و دکوراسیون آشپزخانه است.

شما برای همه مشکلات راه حل ندارید؛ پس به خاطر داشته باشید که قرار نیست مشتریان را راضی کنید؛ بلکه می بایست آنها را خوشحال نگه دارید.

 

12-چارچوبی برای قیمت گذاری

بخش عمده ای از موفقیت در فروش می تواند ناشی از چارچوب خرید برای کاربران باشد. به این فکر کنید ، شما می توانید کالایی را سالانه 60 بار یا ماهی  بار 5 بفروشید. کدام یک را ترجیح می دهید خریداری کنید؟

 

کاربرد:

بدیهی است که این برای هر صنعتی مفید نخواهد بود. اما می توانید برچسب ها، از کپی سایت و عنوان آن به نحو احسنت استفاده کنید تا کاربران را برای جذب کلیک هایشان(استفاده از کلیک ها برای مشاهده سایت) سوق دهید، خصوصاً اگراینطور به نظر می رسد که رقبا شما را از نظر قیمت گذاری زیر نظر دارند.

بخش عمده ای از موفقیت در فروش می تواند ناشی از چارچوب خرید برای کاربران باشد.

13-تعصب در دسترس بودن

آیا تا به همه چیز را در ذهن خود بدون و کم و کاست نگه داشته اید؟ انسان ها به طور ویژه  چیزی هایی را که به تازگی مورد توجه آنها قرار گرفته و آنها را مشاهده کرده اند، به یاد می آورند. حتما این اصطلاح را شنیده اید که بلندترین ناخن اولیه جایی است که ضربه می بیند یا همیشه  ابتدا بلندترین ساقه چمن اولین قطع می شود ، این تعصب در دسترس بودن است. وقتی همه چیز "مانند انگشت شست دست" همیشه در معرض دید باشد ، تمایل به یادآوری دارند. سرعت عمل در پاسخگویی در جذب و حفظ مشتری از اهمیت خاصی برخودار است. وقتی مشتری صبح به شما پیام می دهد فردا صبح جواب ندهید. اگر شماره تماس گذاشتید همیشه در دسترس باشید. جواب دادن تماس مشتریان خیلی مهم است.

 

کاربرد:

اطمینان حاصل کنید که نسخه برچسب عنوان شما با رقبا متفاوت است ، در واقع محصول خود را جستجو کنید ، ببینید دیگران چگونه  درباره محصولات تان صحبت می کنند. کالای خود را با نام قدیمی صدا نکنید.

سرعت عمل در پاسخگویی در جذب و حفظ مشتری از اهمیت خاصی برخودار است. همیشه در دسترس باشید.

بالا