آموزش و مقایسه Guzzle و cURL در پی اچ پی

img
img
img
img
shape
shape
blog-details

مقایسه Guzzle و cURL - تفاوت چیست ؟‌

CURL چیست؟ ابزار Command Line و کتابخانه برای انتقال داده ها با URL ها. در خطوط فرمان یا اسکریپت ها برای انتقال داده استفاده می شود. همچنین در اتومبیل ها ، مجموعه های تلویزیونی ، روترها ، چاپگرها ، تجهیزات صوتی ، تلفن های همراه ، تبلت ها مورد استفاده قرار می گیرد و ستون انتقال اینترنت برای هزاران برنامه نرم افزاری است که روزانه میلیاردها انسان را تحت تأثیر قرار می دهد.

Guzzle چیست؟ سرویس دهنده PHP HTTP که ارسال درخواست های HTTP و مهم برای ادغام در سرویس های وب را آسان می کند. Guzzle یک client - PHP HTTP است که ارسال درخواست های HTTP مهم را برای ادغام با سرویس های وب را آسان می کند.

CURL در واقع ابزاری برای استفاده به عنوان File Transfer است ولی Guzzle ابزاری برای Microframeworks - Backend است ! برای آشنایی بیشتر :‌ Microframeworks - Backend

محبوبیت کدام بیشتر است ؟

cURL و Guzzle هر دو ابزار منبع باز هستند. به نظر می رسد Guzzle با تعداد ستاره 17.1K GitHub و forks 1.95K در GitHub با تعداد ستاره 14K GitHub و forks 3.09K GitHub محبوب تر از cURL است.

معرفی بیشتر Guzzle

شما می توانید از HTTP handler رو برو در این پکیج استفاده کنید :  

  • cURL
  •  PHP's stream wrapper
  •  sockets
  •  non-blocking libraries like React

 برای استفاده از روشی متفاوت برای ارسال درخواست ، فقط باید یک کنترل کننده HTTP را پیکربندی کنید .

 اکنون با لطف مبدل های قابل تغییر HTTP ، Guzzle بسیار قابل تنظیم تر و قادر به سازگاری با نیازهای توسعه دهندگان بیشتر است.

Guzzle با جاوااسکریپت بسیار راحتتر و بهتر ارتباط برقرار می کند .

بالا