مشخصات بهترین هاستینگ برای سایت های پربازدید با کاربر زیاد

image

مشخصات بهترین هاستینگ برای سایت های پربازدید با کاربر زیاد

چرا سایت شما سرعتش پایین آمده و کاربر های شما را خیران می کند ؟‌ احتمال میدهید که شاید دلیل افزایش نیافتن ورودی شما از گوگل ٬هاست شما باشد ؟ بدین معنی که همیشه ورودی شما ثابت است ؟ در این مقاله به تمامی این سوالات به صورت روشن خواهیم پرداخت و خواهیم گفت که راه حلی برای آن وحود دارد ! با ما همراه باشید .

یکی از دلایلی که باعث میشه شما تصمیم بگیرید هاست خود را ارتقا دهید و یا به سرویس دهنده هاستینگ دیگر کوچ کنید ٬ یکی کندی سایت شما بعد از مدتی هست و دیگری سرعت لود سایت در ثانیه ها اول است .

برای انتخاب بهترین هاستینگ برای سایت های پربازدید بهترین هارد ممکن را انتخاب کنید

بخشی از سرعت سایت شما مربوط می شود به مشخصات هارد هاستینگ شما ٬

  1. NVMe (بهترین انتخاب)
  2. SSD
  3. HDD

که آیا hdd است یا ssd و حتی در این مورد ریزتر هم بشوید . در این مرحله بهترین انتخاب هارد ssd هست . اما اگر می خواهید بهتر از این هم باشید باید به سراغ هارد هایی با فن آوری NVMe  بروید که برترین فن آوری فعلی با سرعت بسار بالا هست .

هارد های NVMe

نسل جدیدی از هارد دیسک ها با استفاده از درگاه پرسرعت M.2 و دیسک های NVMe انقلابی در سرعت به وجود آوردند و سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات را تا ۳۰۰۰ مگابایت بر ثانیه یعنی حدود ۶ برابر سریعتر از هارد دیسک های پر سرعت SSD رسانده اند.

بهترین هاست ها که می توانند بهترین سرعت را به شما بدهند در کدام کشور های مستقر هستند ؟

مورد دوم کشور میزبان (سرور) هاست اشتراکی شما است . بهترین گزینه های موجود هاست های  :

  1. هاست ایران (بهترین گزینه)
  2. هاست اروپا
  3. هاست فرانسه
  4. هاست آلمان و
  5. هاست آمریکا

برای کند نشدن سایت شما در مواردی که ترافیک سایت شما بالاست (پهنای باند هاست )

اگر حجم تصاویر و فایل های پوسته یا پلتفرم شما و یا فایل های مورد نیاز کاربر شما زیاد است ٬ باید حتما به پهنای باند هاست خود اهمیت دهید ! چون هر بار که کاربر حجمی از سایت شما را دانلود می کند از پهنای باند هاست شما کم می شود و اگر پهنای باند شما کم باشد کاربر نمی تواند وارد سایت شما بشود .

بهترین راهی که من برای شما پیشنهاد می کنم کش کردن فایل های سایت شما برای بارگزاری کاربر است . برای اینکار هم بهترین راه حل کش کردن از طریق htaccess است . به طور متوسط اگر شما از متد کش استفاده نمی کنید برای هر ۱۰۰۰ کاربر نیاز به ۵۰ گیگ پهنای باند دارید که نسبت به بهینه بود سایت شما می تواند بسیار متفاوت باشد .

برای افزایش سرعت پلتفرم و سایت شما باید از آخرین نسخه PHP در هاست خود استفاده کنید

برای اینکه بهترین و همگام سازی را در پلتفرم خود داشته باشید و بتونید از سرعت و مزایای جدید آن استفاده کنید از سرویسی استقاده کنید که آخرین نسخه PHP را به شما عرضه کنید .

عملکرد بهبود یافته وردپرس در PHP 7.4

دوست دارید بدانید که وردپرس در  PHP7  چقدر سریعتر است ؟

 اجرای وردپرس در PHP7 به مقدار  200 درصد تا 500 درصد سریعتر از PHP5 است.

ما می دانیم مهاجرت از PHP5  به دلیل  عملکرد بهتر آن است، و این مورد شعار دادن نیست ! ،اما آيا واقعا پیشرفت هایی در ارتقاء عملکرد از یک نسخه قدیمی از PHP7 مثلا از 7.1 به 7.2 هم وجود دارد؟ بله، وجود دارد

تستهای اولیه در PHP 7.2 alpha نشان داد که وردپرس بهبود عملکرد 18-22 درصدی نسبت به پی اچ پی 7.1 داشته است !

پروتکل های رمز نگاری  امنیت در مهاجرت وردپرس به PHP 7.4

PHP اولین زبان برنامه نویسی است که یک سیستم رمزنگاری کاملا استاندارد و واقعا قدرتمند  در کتابخانه پیشفرض آن موجود است.

این یک برد واقعا بزرگ است. رمزگذاری و امنیت، به طور کلی، در حال تبدیل شدن به مسئله بسیار و بسیار مهم هستند. از آنجاییکه هک و نفوذ در اطلاعات در این بیشتر شایع شده و تاثیرات آنها افزایش می یابد، ما باید مراقبت های بیشتر و کاملی را برای اطمینان از اطلاعاتی که در پایگاه داده های خود داریم اختصاص بدهیم ، خصوصا زمانی که اطلاعات شخصی و حساس است !

رمزنگاری آسان نیست و بهتر است این کار به متخصصان منتقل شود.  یک ابزار استاندارد باید باعث شود که ما بتوانیم رمزنگاری را درست انجام دهیم. افزونه  پی اچ پی Libbodium به این استاندارد (یک ابزار استاندارد) رسیده  و در حال حاضر به خود پی اچ پی اضافه شده است. داشتن این به عنوان بخشی از پی اچ پی در حال حاضر منجر به افزایش نظارت بر کد شده است، که چیزی است که شما با یک کتابخانه رمزگذاری می خواهید، و منجر به بیشتر شدن اطمینان شما برای حفط خریم شخصی شما خواهد شد.

 

Libsodium  برای استفاده نسبتا آسان است و در عین حال بسیار قدرتمند است. در اینجا یک مثال ساده از اسناد مربوط به Libsodium برای شما آماده کرده ایم :

<?php
$key = random_bytes(SODIUM_CRYPTO_SECRETBOX_KEYBYTES);
$nonce = random_bytes(SODIUM_CRYPTO_SECRETBOX_NONCEBYTES);
$ciphertext = sodium_crypto_secretbox("Hi Roy", $nonce, $key);
$plaintext = sodium_crypto_secretbox_open($ciphertext, $nonce, $key);
if ($plaintext === false) {
    throw new Exception("Bad ciphertext");
}
echo $plaintext; // "Hi Roy"

مهمترین عامل کاهش سرعت برای سایت های پر بازدید :‌ بازدید همزمان

هر چه بازدید همزمان سایت شما بیشتر باشد مطمئن باشید کانفیگ سرور هاستینگ اشتراکی شما بهتر است . همیشه حواستان باشد که از سرویس دهنده خود سوال بپرسید که پنل هاست سایت شما چه تعداد بازدید همزمان را پشتیبانی می کنید و میزبانی را انتخاب کنید که بیشترین تعداد بازدید همزمان را به شما می دهد چون بسیار و بسیار این مورد مهم است .